Всички резултати от кръг 20 на Ла Лига

Кръг номер 20 от испанската Ла Лига бе белязан от дебюта на Кике Сетиен начело на Барселона, но за него по-късно. В десетте срещи бяха отбелязани 23 гола, а най-резултатният двубой бе с изненадващ краен резултат – 4:1 за Майорка срещу Валенсия. Равенствата бяха две, а победите пет на три в полза на домакинските отбори. В средата на седмицата предстоят 1/16-финалите от Купа на Краля преди следващия уикенд да се изиграе поредния кръг от шампионата на Испания.

Кратък преглед на срещите от кръга

Ударно започна уикенда в Испания с успех 3:0 за Хетафе като гост на Леганес. С този успех „Краставичарите“ се доближиха на две точки от Топ 4 и се възползваха от пораженията на отборите около тях в подреждането. Леганес пък вече е предпоследен благодарение единствено на по-добрата си голова разлика в сравнение с Еспаньол.

Именно Еспаньол хвърли една от изненадите в кръга с победа 2:1 като гост на Виляреал. По този начин „Синьо-белите“ продължават с отличните резултати под ръководството на новия треньор Абелардо. Атлетико Мадрид пък загуби с 0:2 визитата си на Ейбар като това бе доста неочакван резултат за „Дюшекчиите“, който ги отдалечи значително от върха.

Дербито на 20-тия кръг противопостави Реал Мадрид и Севиля. Каземиро блесна с два гола за домакините при отсъствието на цялата атакуващ мощ на „Кралския клуб“. Първото попадение падна в 57 минута, а крайният резултат бе 2:1 в полза на мадридчани. Почетния гол за Севиля бе дело на Люк де Йонг.

Най-очаквания мач през уикенда бе дебюта на Кике Сетиен начело на Барселона. Катаунците имаха притежанието в 83% от времето, а общо 1005 паса няма как да не привлекат вниманието към стила, който ще се опита да наложи испанският специалист. Отправените удари от домакините бяха 18, но само шест точни. Въпреки това надмощие Барса успя да спечели едва с минималното 1:0 с гол на Лео Меси в 76 минута.