Всички резултати от кръг 19 на Ла Лига

След само две седмици зимна пауза Ла Лига се завърна в първата седмица на новата 2020 година. В петък се изиграха две срещи, които завършиха наравно. Един срещу друг излязоха два от отборите в дъното, а Леганес не успя да се подобри с успеха, въпреки че на два пъти излизаше напред в резултата. В другия мач Атлетико Билбао поведе, но с автогол в 60 минута резултатът бе изравнен за крайното 1:1 като гост на Севиля.

Съботната програма предложи четири интереси срещи. Валенсия удържа крехкия си аванс, а вратарят Доменех бе ключът към успеха с 1:0 над Ейбар. Атлетико Мадрид спечели с 2:1 в домакинство на Леванте като всички попадения паднаха до 18 минута на двубоя. Така „Прилепите“ се доближиха на четири точки от Топ 4, а „Дюшекчиите“ на пет точки от лидерите в класирането.

Реал Мадрид спечели с класическото 3:0 тежката си визита на Хетафе, въпреки че опонентът имаше повече отправени удари в срещата. По този начин „Белият балет“поведе в класирането с точка пред Барселона преди каталунците да гостуват на градския Еспаньол. В дербито на Каталуния шампионите изглеждаха близо до триумф с преднина от 2:1, но червен картон на Франки де Йонг вдъхна надежди на последния в таблицата, който се добра до равенство 2:2.

За неделя бяха оставени още четири срещи, а най-интересната от тях противопоставяше Реал Сосиедад и Виляреал. „Синьо-белите“ излязоха напред в резултата, но претърпяха пълен обрат до 1:2 с победен гол на Санти Касорла. Така Сосиедад не успя да се възползва от грешката на Севиля в борбата за Топ 4.

По-рано през деня Гранада надигра Майорка, въпреки превеса на гостите. Победител в останалите два мача за неделя нямаше. Алавес не успя да победи Бетис въпреки, че поведе в резултата и доигра мача с човек повече, а Селта и Осасуна също разделиха точките след 1:1.