Всички резултати от кръг 18 на Серия А

Отборите от Серия А получиха две седмици почивка покрай празниците. Шампионатът на Италия обаче бе възобновен още в първата седмица на 2020 година. Начало на кръга дадоха Бреша и Лацио в неделя. „Орлите“ записаха девети пореден успех за първенство като сътвориха пълен обрат от 0:1 до 2:1 в своя полза. Отново Чиро Имобиле бе героят за столичани след като се разписа по веднъж в края на двете полувремена.

Още три срещи бяха назначени за съботната програма. СПАЛ прие Верона в опит да се откъсне от дъното на подреждането. От този двубой обаче се възползваха гостите от Верона, които спечелиха с 2:0 и се отдалечиха на осем точки от зоната на изпадащите. Дженоа стартира кръга като последен в Серия А, но победен гол на Горан Пандев за 2:1 в 86 минута срещу Сасуоло ги изкачи позиция нагоре за сметка на СПАЛ.

Съботният ден завърши с двубой между Рома и Торино. Очакваше се „Вълците“ да добавят три точки към своя актив с оглед на домакинския фактор и по-добрата форма. Вратарят на гостите Сиригу обаче се отчете с цели единадесет спасявания и тотално елиминира опитите на Джеко и компания за гол. „Биковете“ бяха клинични в атака, в частност Белоти. Италианският национал се разписа на два пъти в края на двете полувремена за крайното 2:0 в полза на гостите от Торино.

Болоня и Фиорентина стартираха Серия А за неделя с равенство 1:1. Домакините има за какво да съжаляват, тъй като бяха пропуснати много положения, но все пак трябва да са доволни на точката след изравнително попадение в 94 минута. По-късно Аталанта прие Парма в един задължителен за печелене двубой. Всичко бе решено още през първата час с домакински аванс от три гола, а до края бергамаските отбелязаха още две попадения за да спечелят за втори пореден път с 5:0 в първенството.

Ювентус имаше възможност да излезе на върха поне за няколко часа, но за тази цел трябваше да победи Каляри. „Бианконерите“ се справиха с тази задача, а Кристиано Роналдо блесна с хеттрик и асистенция за Игуаин за крайното 4:0. Милан посрещна Сампдория на „Сан Сиро“ в опит да започне десетилетието с успех. Дългоочакваното завръщане на Ибрахимович в Серия А стана факт в 55 минута, когато той замени Пьонтек. Шведът имаше някое друго положение пред себе си, но точките бяха поделени след 0:0.

Лече и Удинезе трябваше да подгреят голямото дерби за вечерта, но очакванията за по-резултатен двубой не се сбъднаха. Домакините остават единственият отбор без победа на собствен терен, а Удине се поздрави с успех с гол за 1:0 в 89 минута. Дербито на вечерта противопоставяше Наполи и Интер. Лукаку даде преднина на гостите преди Милик да намали резултата за 1:2 малко преди почивката. През втората част Лаутаро Мартинез оформи крайното 1:3 и върна Интер на върха в Серия А.