Всички резултати от кръг 18 на Бундеслигата

След четириседмична пауза немският елитен футбол се завърна. С голям интерес бе очакван дебюта на Ерлинг Халанд с екипа на Борусия Дортмунд, а норвежецът впечатли. Доста резултатен бе кръгът с цели 34 отбелязани гола или средно по 3.77 попадения на мач. За това голяма заслуга имаше Борусия Дортмунд, а само две от срещите не покриха линията от над 2.5 гола. Равенство не бе регистрирано, а гостуващите отбори се справиха по-добре с шест на три победи.

Кратък преглед на срещите от кръга

Кръгът започна в петък с любопитен сблъсък между Шалке и Борусия Мьонхенгладбах. Срещата се разви равностойно, но домакините от Гелзенкирхен реализираха две от своите положения за крайното 2:0. Така „Кралскосините“ се доближиха на две точки от своя опонент и на седем от лидера в подреждането.

И след този кръг на върха в класирането остава РБ Лайпциг. „Биковете“ посрещнаха новака Унион Берлин, който не се представя отлично на чужд терен през сезона. Въпреки това столичани поведоха в резултата, но след паузата РБ Лайпциг обърна всичко в своя полза до 3:1, а Тимо Вернер добави нови два гола към своята сметка.

В съботния ден вниманието бе насочено към визитата на Борусия Дортмунд и очакваните първи минути на таланта Ерлинг Халанд. Резултатът на почивката бе 1:0 в полза на Аугсбург, а 55 минута домакините изглеждаха сигурен победител с аванс от 3:1. Тогава обаче се появи норвежкият нападател, който реализира първото си попадение в елита на Германия само три минути след своята поява. До 79 минута резултатът вече бе 5:3 в полза на „Бе Фау Бе“, а три от попаденията на сметката на Халанд.

В неделя предстояха две срещи. В първата от тях Байерн Мюнхен разби Херта с 4:0, за разлика от първия кръг от настоящата кампания. Всички четири попадения бяха отбелязани в последните 30 минути на двубоя. Байер Леверкузен също се разписа на четири пъти, но и инкасира едно попадение при завоювани три точки в гостуване на последния в класирането Падерборн.