Всички резултати от четвъртия кръг на ФА Къп

Най-старият турнир в историята на футбола ФА Къп на Англия навлиза в своята най-интересна част. Във вече изминалия уикенд се изиграха 16 двубоя от четвъртия кръг на турнира. Изненади почти липсваха като единственият елитен тим, който напусна надпреварата от отбор намиращ се в по-долна дивизия, бе този на Уест Хям. В следващите редове ще отбележа всичко най-интересно от случилото се в кръга. Жребият за предстоящия пети кръг може да намериш тук.

Всичко най-интересно от четвърти кръг на ФА Къп

Към момента имаме едва десет осминафиналиста в надпреварата. Първият от тях бе Шефилд Уензди, който надделя над КПР с 1:2 в двубой противопоставящ два тима от Чемпиъншип. В съботния ден Лестър се справи с Брентфорд, а елитният Уест Хям отстъпи с 0:1 у дома от лидера във второто ниво и основен кандидат за завръщане в английската Висша Лига Уест Бром.

В един от най-равностойните сблъсъци Саутхямптън и Тотнъм не успяха да се победят. „Шпорите“ поведоха в резултата в 58 минута преди Буфал да изравни три минути преди края на срещата. Последният във Висшата Лига Норич отстрани като гост Бърнли след успех с 2:1. Със същия резултат Челси се справи при визита в Хъл срещу едноименния Хъл Сити.

В неделя напред продължиха и двата манчестърски гранда. Мнчестър Сити се справи с Фулъм с 4:0 у дома. „Червените дяволи“ пък гостуваха на сензацията от изминалия кръг Транмиър, който отстрани Уотфорд. Всичко бе ясно още до първия четвърт час, а крайният резултат 6:0 в полза на Манчестър Юнайтед.

Може би най-голямата частична изненада бе сътворена от намиращия се на 16 позиция в Лига 1 Шрусбъри. Тимът прие световния клубен шампион Ливърпул и с по гол на „Мърсисайдци“ в началото на двете полувремена всичко изглеждаше решено. Шотландският нападател Джейсън Къмингс обаче се появи в игра в 60 минута за да може с две точни попадения да оформи крайното 2:2 и да уреди мач на своите съотборници на „Анфийлд“.

За понеделник бе оставен един двубой, в който участие взеха два отбора от елита на Англия. Носителят на най-много трофеи от ФА Къп Арсенал също намери място сред последните 16 оцелели след успех с 2:1 като гост на Борнемут.

• Борнемут 1:2 Арсенал

Очакват ни шест преигравания, които ще се изиграят в средата на първата седмица на февруари. Техният точен час е вече ясен като ще видим пет двубоя във вторник и един в сряда. Разбира се, най-интересен изглежда реваншът между Тотнъм и Саутхямптън на „Тотнъм Хотпър Стейдиъм в Лондон.

С не по-малък интерес се очаква визитата на Шрусбъри на „Анфийлд“. След края на срещата в неделя Юрген Клоп сподели, че реваншът ще бъде ръководен от треньорът на отбора до 23 години Нийл Кричли, а всички играчи от първия състав ще получат почивка поради кратката зимна почивка в английския шампионат. Припомням, че по-рано през сезона младоците на Ливърпул бяха разбити с 0:5 от Астън Вила в четвъртфинал от турнира Купа на Лигата.