Бундеслига

След повече от два месеца пауза немската Бундеслига се завърна с девет срещи от 26 кръг. Очакванията бяха за по-скромни срещи, но въпреки липсата на игрови ритъм и публика на стадионите, се получиха добри срещи. Общо 27 гола бяха отбелязани или средно по 3.0 на мач. В три от срещите не бе покрита линията от над 2.5 гола, а гол не падна единствено в Дюселдорф.

Кратък преглед на срещите от кръга в Бундеслига

Кръгът започна в събота с пет срещи с начален час 16:00. Най-очакваният от тях бе дербито между Борусия Дортмунд и Шалке, но двата отбора не бяха равностойни на терена. „Жълто-черните“ спечелиха с лекота и резултат 4:0, а „Кралскосините“ не показаха нищо стойностно в атака, а в отбрана бяха повече от трагични.

На дъното Херта на практика се спаси след като победи с 3:0 като гост Хофенхайм. Така столичани са на цели осем точки от опасната 16 позиция, която към момента праща Фортуна Дюселдорф на бараж за спасение. Фортуна имаше страхотен шанс да дръпне и пред последния Падерборн и да го запрати към Втора Бундеслига, но срещата завърши при равенство 0:0.

РБ Лайпциг записа трето поредно равенство в шампионата и вече изостава на седем точки от първата позиция. „Биковете“ неочаквано се издъниха срещу коварния Фрайбург и то у дома – 1:1. Така РБ Лайпциг се сбогува с шансовете за титла. Тимът се смъкна до четвъртта позиция и е застрашен от изпадане от четворката.

Доста интересен бе развоят в двубоя между Аугсбург и Волфсбург. Първо гостите поведоха в резултата, а след това той бе изравнен. Аугсбург излезе напред в резултата в 67 минута, но гола бе отменен поради засада, а в добавеното време „Вълците“ измъкнаха трите точки. Те ги изкачиха на шестата позиция с преднина в оспорваната битка за място в Лига Европа.

В неделя Кьлон и Майнц нажежиха страстите с един много отворен, открит и резултатен двубой. „Козлите“ се виждах като победител с два гола аванс, но гостите се добраха до равен и важна точка в битката за спасение.

По-късно в неделния ден се състоя историческо първо гостуване на Байерн Мюнхен на Унион Берлин в двубой от елита на Германия. Новаците се представиха доста добре и инкасираха гол чак в 40 минута и то от дузпа. До края на срещата шампионите трудно създаваха чисти положения, а след изпълнен корнер в 80 минутата Бенжамен Павар сложи точка на спора.

Кръгът бе затворен в понеделник със страхотен мач между Вердер Бремен и Байер Леверкузен. Това бе и най-резултатният двубой с общо пет гола, а четири от тях бяха във вратата на домакините. „Аспирините“ показаха мощ в атака, но те просто бяха приканени от грубите грешки на „Бременските музиканти“ в отбрана.