Всички резултати от 25 кръг на Серия А

В навечерието на поредния 25 кръг от италианската Серия А бе съобщено и за бързото разпространение на коронавируса на „Ботуша“. Заболелите се увеличават, а вече има и смъртни случаи. Определени райони в Италия са под епидемия, а това се отрази и на част от срещите в Серия А. Четири двубоя бяха отменени: Аталанта – Сасуоло; Торино – Парма; Верона – Каляри и Интер – Сампдория. Нека все пак да проследим какво се случи в останалите шест мача.

Кратък преглед на срещите от кръга в Серия А

Кръгът бе открит с двубой между борещия се за оцеляване Бреша и възродения Наполи. Изненадващо напред в резултата излязоха домакините, но след паузата само девет минути бяха необходими на неаполитанският тим да стигне до пълен обрат до 2:1 в своя полза. Този успех изкачи отбора ръководен от Гатузо до шестата позиция, докато шансовета на Бреша за спасение намаляват.

Болоня за втора поредна седмица излезе пред собствена публика, но и този път не успя да спечели. Все пак поражението в домакинството на Удинезе беше избегнато с изравнителен гол на Рубен Паласио за 1:1 в 92 минута. Този Х затвърди десетата позиция на домакините и остава гостите от Удине в борбата за оцеляване.

Шампионът Ювентус имаше наглед елементарна задача да добави нови три точки към своя актив като гост на последния в подреждането СПАЛ. „Бианконерите“ го сториха с резултат 2:1 като отново Кристиано Роналдо изведе своя тим напред в резултата, а Рамзи удвои. Разбира се, новата покупка на Наполи нападателят Андреа Петагна бе точен за почетното попадение на домакините. Така Юве събра 60 точки на върха в Серия А, а СПАЛ е на дъното с петнадесет.

Дербито на кръга противопостави Фиорентина и Милан. Има какво да се желае и от двата тима през настоящия сезон, а те излязоха на терена за победа. По-близко до такава бяха гостите от Милано с гол на Анте Ребич в 56 минута, но Ерик Пулгар изравни от дузпа в 85 минута, въпреки че съотборника му Енрике Далберт бе изгонен малко след час игра. Точката увеличи аванса на „Виолетовите“ пред зоната на изпадащите на седем точки, а Милан изостава от Рома на шест.

В неделя Лацио гостуваше на Дженоа, който е в зоната на изпадащите, но и в страхотна серия от четири поредни двубоя без поражение в Серия А. „Орлите“ спечелиха трудно с 3:2 в един равностоен двубой и запазиха пасива си от първата позиция на само точка, но след отложения двубой на Интер са на вече пет пункта пред „Нерадзурите“. Чиро Имобиле отново не пропусна да се разпише със своя 27 гол за сезона в италианското първенство.

Градският съперник на Лацио най-накрая също имаше поводи за радост на родна сцена. Рома записа първи успех в Италия от месец насам и то с чиста мрежа. „Вълците“ разбиха Лече с 4:0 и прекъснаха серия от три поредни победи на своя опонент. Така столичани поставят напрежение Аталана като изостават на само три точки, но и имат мач в повече.