Всички резултати от 25 кръг на Лига 1

Интересен бе кръгът във Франция. Пасивът на върха бе намален, а четирите отбора от трето до шесто място не успяха да спечелят. Отбелязаните попадения бяха 27, а най-резултатни са тимовете на Амиен и ПСЖ с по четири точни попадения в срещата помежду си. Това бе и едно от четирите равенства, а победите за домакини и гости бяха съответно четири на две.

Кратък преглед на срещите от кръга в Лига 1

В петък се изигра един от любопитните двубой в кръга. Монако и Монпелие излязоха в директен спор за по-предна позиция в гонене на крайната цел – участие в европейските клубни турнири. „Монегаските“ създадоха куп положение в течението на всички 90 минути, но спечелиха с едва 1:0, което бе достатъчно да се доближат на три точки от третия Рен.

Амиен се бори за своето оцеляване в Лига 1 и едва ли някой е очаквал да вземе нещо от сблъсък с шампиона ПСЖ. Тимът обаче имаше преднина от три чисти гола до 40 минута преди да допусне пълен обрат до 3:4. В крайна сметка изненадата бе факт с изравнителен гол на Серу Джираси за 4:4 в 91 минута.

След силния януари месец Лион отново изпадна в дупка и серия от слаби резултати. Вече в четири кръга тимът няма успех, а в неделя с точка от „Парк Олимпик Лион“ си тръгна Страсбург. „Хлапетата“ отново се смъкнаха в долната половина на таблицата и изглеждат сериозно застрашени от това да пропуснат участие в европейските клубни турнири догодина.

Рен също не спира да разочарова след отличните последни два месеца от изминалата година. Тимът вече е аут от борбата за втората позиция и допусна твърде много тимове да се доближат до тях в спора за третото място. Реймс е един от тях след победа с 1:0 над Рен в неделя и вече на само пет точки от своя опонент.

Друг френски гранд продължава да затъва и вече е сериозно застрашен от попадане в опасната зона. Сент Етиен допусна четвърто поражение в Лига 1, този път с 2:3 като гост на Брест. Трябва да отчетем и поредната четвърта победа за Ним. „Червените“ спечелиха с минималното 1:0 у дома над Анже и вече са извън зоната на изпадащите.

Дербито между Лил и Марсилия предложи много емоции. Силно започнаха домакините, но след средата на първата част липсваха положения и пред двете врати. Това не бе така през втората част, а в 51 минута Осимен изведе „Мастивите“ напред в резултата. Марсилия изтърва дузпа в 60 минута, но шест по-късно резултатът бе изравнен, а в 69 минута ОМ вече имаше преднина. След този труден успех Олимпик се доближи на десет точки от лидера ПСЖ.