Всички резултати от 25 кръг на Ла Лига

Само един двубой завърши при равен резултат, но с по три попадения в двете врати. Победите за домакинските отбори са седем, а само Севиля и Гранада се поздравиха с успех като гост. В десетте срещи бяха отбелязани общо 32 гола като само в две от тях не бе покрита линията от над 2.5 гола.

Кратък преглед на срещите от кръга в Ла Лига

Поредният 25 кръг от Ла Лига започна със зрелищно 3:3 между Бетис и Майорка. Двубоят бе изпълнен с обрати и цели четири попадения през първата част. Така „Зелено-белите“ са без успех във вече пет двубоя за първенство, докато гостите остават в зоната на изпадащите.

Лионел Меси избухна в домакинство на Ейбар с четири гола, а още един за крайното 5:0 срещу Ейбар бе добавен от Артур. Новата придобивка Мартин Брайтвайт се почви в игра на мястото на Гризман в 72 минута и се отчете с две асистенции. Тази победа изведе „Каталунците“ на две точки пред Реал Мадрид преди „Ел Класико“ идния уикенд.

Реал Сосиедад продължи с възхода си и спечели с 3:0 срещу Валенсия в един от най-интересните двубои от кръга. Баският клуб е вече шести на само три точки от третия Атлетико Мадрид, докато „Прилепите“ се смъкнаха до осмата позиция, но пък на само две победи разлика от място в Шампионска Лига догодина.

Правещият добър сезон Леванте поднесе изненадата на 25 кръг на испанската Ла Лига. Тимът от Валенсия прие лидерът преди началото на уикенда Реал Мадрид. Само един гол падна в срещата, а той бе дело на Хосе Моралес в 79 минута.

Хетафе и Севиля влязоха в спор за място в четворката. Домакините се представят отлично пред собствена публика, а и се намираха в страхотна форма, което ги правеше фаворит в двубоя. „Андалусийци“ обаче не се повлияха от този факт и постигнаха категоричен успех с класическото 3:0, който ги върна на четвъртата позиция.

Последният двубой за уикенда бе на „Уанда Метрополитано“, където Атлетико Мадрид прие Виляреал. Завърналият се в Ла Лига Пако Алкасер даде преднина на гостите още в 16 минута. Анхел Кореа, Коке и резервата в този двубой Жоао Феликс бяха точни за пълния обрат до 3:1 в полза на „Дюшекчиите“.