Всички резултати от 24 кръг на Лига 1

Седем от отборите във временния Топ 8 успяха да спечелят през уикенда. Разликата на върха се запазва, а десет отбора са събрани в осем точки от трета до дванадесета позиция. Сравнително резултатен бе кръга с 28 гола като шампионът ПСЖ се отличи с четири попадения. Само две бяха равенствата, а победите за домакини и гости по четири.

Кратък преглед на срещите от кръга в Лига 1

Начало на кръга във френската Лига 1 дадоха Анже и Лил в петък. „Мастивите“ взеха много важни три точки в борбата за Европа и то срещу сериозен домакин. Така вицешампионът все по-често преодолява комплекс на гост и започна да трупа точки по чуждите терени. Голмайсторът Виктор Осимен обаче се контузии, което развали празника за отбора на Лил.

В събота Марсилия имаше наглед леката задача да вземе три точки срещу трагичната Тулуза. Те бяха завоювани, но далеч по-трудно, а статистиката сочи за абсолютно равностоен двубой. В герой отново се превърна Димитри Пайет с победен гол в 51 минута, който осигури осем точки аванс пред третия Рен.

Рен нямаше право на грешка, но така и с Брест не успяха да си отбележат гол, въпреки обичайно добрата резултатност на двете нападения. На дъното Ним продължава да впечатлява и с три поредни победи, остава в опасната зона, но вече с реални шансове за оцеляване. „Червено-белите“ поднесоха една от изненадите на кръга като надиграха отличния домакин Ница с 3:1 на негов стадион.

Седмицата за Роберт Морено бе щастлива и той успя да запише втори пореден успех начело на Монако само в рамките на пет дни. Опашкарят Амиен имаше преднина до 85 минута у дома, но голмайсторите на „Монегаските“ Ислам Слимани и Бен Ядер обърнаха резултата до 2:1 в полза на Монако.

В неделя очакванията бяха за три домакински победи. Монпелие прие затъващия Сент Етиен, а три точки ги доближаваха значително до зона Европа. Те бяха спечелени с единствен гол в 25 минута, а от 41 минута натам тимът брани своята крехка преднина с човек по-малко и успя. Страсбург също продължи с добрите изяви и след нулево първо полувреме наниза три попадения във вратата на госта Реймс.

Неделната вечер предлагаше страхотен двубой между ПСЖ и Лион. Видяхме бърз и динамичен футбол с много попадения. Въпреки че резултатът бе 3:0 в 47 минута, интрига не лисваше почти до кая на срещата, тъй като Териер и Дембеле отбелязаха два бързи гола за „Хлапетата“. В 76 минута в игра се появи Кавани, който се разписа за първи път след претърпяната контузия.