Всички резултати от 24 кръг на Ла Лига

Лидерът в испанската Ла Лига остава непроменен, но разликата между Реал Мадрид и Барселона вече е само точка. Девет двубоя се изиграха през уикенда, тъй като срещата между Ейбар и Реал Сосиедад бе отложена. Нито един тим не успя да отбележи повече от две попадения, но 50% от отборите отбелязаха точно толкова. С 23 попадения в девет мача линията от над 2.5 гола бе покрита в шест от тях.

Кратък преглед на срещите от кръга в Ла Лига

Може би най-интересната среща от кръга бе изиграна още в петък. Валенсия прие Атлетико Мадрид и на два пъти трябваше да изравнява резултата за да бъдат поделени точките след зрелищно 2:2. Разликата между двата тима остава две точки, които са в полза на столичани.

Вторият Барселона бе домакин на третия Хетафе. Гостите излязоха напред в резултата, но попадението бе отменено, а домакините се възползваха от това с два гола аванс до почивката. След паузата бе оформено и крайното 2:1 за каталунците, а тер Щеген отново се отличи с много важни намеси за да запази трите точки в полза на своя отбор.

Севиля допусна поредно разочарование и остава само с една победа в последните шест кръга от Ла Лига след ново равенство през уикенда. Резултатът бе 2:2, а нова точка към своя актив записа последният Еспаньол, който обаче има сериозен шанс да оцелее, ако продължи да показва познатата през новата година форма.

Голямата изненада в кръга дойде от Мадрид. Фьодор Смолов изведе Селта напред в резултата през първата част на „Сантяго Бернабеу“. Реал обърна всичко в своя полза с попадения в 52 и 65 минути и времето течеше в тяхна полза. Серхи Мина обаче смълча трибуните малко преди края на срещата с гол за крайното 2:2.