Всички резултати от 23 кръг на Серия А

Страхотен уикенд измина в италианската Серия А. Не липсваха голове, нито изненади и обрати. Само три бяха срещите с под 2.5 гола, а общият брой попадения бе 33. В един двубой крайният резултат бе равен, а домакините се поздравиха с едва три победи. Петнадесет кръга преди края на шампионата първите три отбора са събрани в рамките на точка.

Кратък преглед на срещите от кръга в Серия А

Още в петък бяха отбелязани три гола в двубой с 18 точни удара. Рома и Болоня сътвориха зрелище, което бе спечелено с 3:2 от гостите. Така слабата форма на „Вълците“ продължава и те са вече на минус три точки от четвъртия Аталанта.

Бергамските гостуваха във Флоренция в първия мач от съботната програма. Учасникът в Шампионска лига сътвори пълен обрат през втората част след като на почивката изоставаше с гол разлика. В герои за тима се превърнаха Дувас Сапата и Руслан Малиновский.

Торино инкасира четвърто поредно поражение и то след като излезе напред в резулата в 55 минута като домакин на Сампдория. „Моряците“ започнаха своята наказателна акция четвърт час по-късно, а до 79 минута резултатът вече бе 3:1 в полза на Самп, които се откъснаха на четири точки от изпадащите.

Ювентус взе участие във втората голяма изненада за кръга. Кристиано Роналдо изведе шампионите напред в резлтата в 65 минута, но домакините не се предадоха. Фабио Борини изравни, а ветеранът Джанлука Пацини донесе трите точки за „Синьо-жълтите“ с гол от дузпа.

Поредната изненада за кръга бе в Неапол. Излеждаше, че Наполи се надига след четири победи в пет двубоя от всички турнири и се очакваше нова срещу борещия се за оцеляване Лече. Неаполитанци не се справиха според очакванията, а в дубой с пет гола отстъпиха с 2:3.

Отличният домакин Парма имаше тежката задача да приземи „Орлите“ от Рим. Това обаче не се случи и с минималното 1:0 Лацио взе 16-ти успех в изминалите 23 кръга от италианската Серия А. Так столичани се доближиха на само точка от първата позиция.

Черешката на тортата бе оставане за неделя вечер. „Дерби делла Мадонина“ поднесе много емоции, а на почивката Милан имаше заслужен аванс от два гола след много добра първа част. Тази разлика обаче бе заличена в рамките на три минути от 51 до 54, а в остатъка от срещата символичния домакин Интер бе по-добрият отбор. Заслужено „Нерадзурите“ поведох в средата на второто полувреме, а с пореден гол Лукаку оформи крайното 4:2 за Интер в дербито на Милано.