Всички резултати от 23 кръг на Ла Лига

Интересни срещи предложи изминалият 23 кръг на испанската Ла Лига. Кике Сетиен се завърна на „Бенито Вилямарин“, но на другата скамейка, а полуфиналистите за Купа на Краля от баска област Реал Сосиедад и Атлетик Билбао премериха сили. Средно по 2.8 гола бяха отбелязани на мач, а в шест от тях бе покрита линията от над 2.5 гола. Едно единствено бе равенството, а победите на гостуващите отбори само две.

Кратък преглед на срещите от кръга в Ла Лига

Първият интересен двубой за кръга бе между борещите се за място в Топ 4 Хетафе и Валенсия. „Синьо-белите“ удължиха страхотната си серия в Ла Лига и вече са с четири поредни победи. Резултатът бе 3:0 в полза на домакините като и трите попадения паднаха след почивката. Интересно, че „Прилепите“ не отправиха нито един точен удар, а Алесандро Флоренци си изкара първи червен картон в Ла Лига.

Валядолид записа седмо равенство в единадесет домакинства за първенство, а опонент бе Виляреал. Така „Жълтата подводница“ удари контра на поредицата от победи. В последния мач за съботната програма Атлетико Мадрид посрещна Гранада в търсене на първи успех във всички надпревари от 9 януари. Той бе постигнат с минималното 1:0, въпреки че попадението падна още в шестата минута.

В битката на дъното Еспаньол взе нови три точки след 1:0 като домакин на Майорка. Така последните трите отбора в таблицата са с равен актив от 18 точки. На свой ред Селта се измъкна от зоната на изпадащите. Тимът от Виго поднесе изненадата на кръга след пълен обрат до 2:1 срещу Севиля у дома.

Реал Сосиедад и Атлетик Билбао отстраниха Реал Мадрид и Барселона на четвъртфиналите за Купа на Краля, а през уикенда се срещнаха в регионално дерби в Ла Лига. Резултатът до 65 минута бе нулев, но в оставащите минути оувърът бе покрит. „Синьо-белите“ бяха по-добрият тим на терена и заслужено спечелиха с 2:1, успех, който ги вкара в Топ 6.

След резила претърпян на „Бернабеу“ в четвъртък Реал Мадрид изцяло се насочва към представянето в Ла Лига и Шампионска лига. „Белият балет“ имаше не лека задача да спечели три точки като гост на добрия домакин Осасуна. Отборът от Помплона излезе напред в резултата, но до почивката мадридчани вече имаха преднина, а крайният резултат бе 1:4.

За последен двубой от кръга бе назначен Бетис – Барселона. В срещата имаше всичко дузпа, голове, борба, картони и по един изгонен играч. „Зелено-белите“ на два пъти излизаха напред в резултата през първото полувреме, но на почивката цифрите бяха равни – 2:2. В герой за Барса се превърна защитникът Клемент Ленгле с победен гол в 72 минута, а седем по-късно французинът бе изгонен.