Всички резултати от 23 кръг на Бундеслига

Всички срещи от 23 кръг на немската Бундеслига се изиграха. Точно 30 гола бяха отбелязани, а изненадващо най-резултатният отбор бе Кьолн с пет гола, толкова вкара и нападението на РБ Лайпциг. Въпреки сериозната бройка попадения в цели четири двубоя не бе покрита линията от над 2.5 гола. Само едно бе равенството през уикенда, а гостите взеха пет успеха срещу три за домакинските отбори.

Кратък преглед на срещите от кръга в Бундеслига

Кръгът стартира с двубой на „Алианц Арена“ между първия Байерн Мюнхен и последния Падерборн. Очакванията бяха за лесен домакински успех, но това далеч не бе така. На два пъти шампионите излизаха напред в резултата, но до 88 минута той бе 2:2. Тогава Роберт Левандовски отбеляза своя втори гол в двубоя за крайното 3:2 в полза на „Червено-белите“.

В събота се очакваше пореден интересен и резултатен двубой между Вердер Бремен и Борусия Дортмунд. Този път видяхме едва две попадения, а те бяха в полза на „Жълто-черните“. Борусия е трети към момента с четири точки зад лидера Байерн Мюнхен и с две точки пред Байер Леверкузен в битката за Топ 4. С пет поредни загуби „Бременските музиканти“ остават на предпоследната позиция.

Кьолн продължава да изумява през новата година с трети звучен успех. Този път жертва бе Херта и то като домакин. „Козлите“ запазиха суха мрежа и премазаха своя съперник с 5:0. Фортуна Дюселдорф нанесе една от изненадите в кръга. Очакванията бяха Фрайбург да се завърне на победния път, но отстъпи с 0:2 като домакин на борещия се за оцеляване Дюселдорф.

Борусия Мьонхенгладбах може да съжалява много за изпуснатите три точки като домакин на Хофенхайм. Още в 11 минута „Врабчетата“ излязоха напред в резултата. През втората част техен гол бе отменен, а Плеа изтърва от бялата точка. В крайна сметка след корнер и карамбол в края на срещата Рибейро донесе точката за Хофе.

В изминалия уикенд Шалке получи нов звучен шамар и разбра всъщност колко далеч все още е от отборите в Топ 4. „Кралскосините“ отправиха едва три удара посока вратата на своя гост РБ Лайпциг. На свой ред „Биковете“ поведоха още в първата минута, а след почивката добавиха нови четири безответни гола.

В неделя Вофлсбург постигна пореден добър резултат като надигра с 4:0 у дома Майнц. Така „Вълците“ се наместват в борбата за шестата позиция като са на само две точки от намиращия се там към момента Шалке. Байер Леверкен пък се справи с 2:0 у дома срещу Аугсбург. Така „Аспирините“ са пети, но на само шест точки от лидера Байерн Мюнхен.

Един двубой бе оставен за понеделник. Участникът в Лига Европа Айнрахт Франкфурт посреща новака Унион Берлин. Победа можеше да включи „Орлите“ в тежката битка за шестото място и участие в Лига Европа догодина, но Унион за пореден път доказа, че има място в елита. Гостите спечелиха с 2:1 след като се възползваха от груби греши в защитата на Айнтрахт.