Всички резултати от 22 кръг на Висша Лига

Английската Висша Лига продължава с пълна пара, а кръг номер 22 вече е в историята. Десетте срещи се изиграха от петък до неделя, а в тях видяхме общо 27 гола. Домакини и гости записаха по четири победи, а равенствата са съответно две. Голямото дерби на кръга противопостави Тотнъм и Ливърпул, но нека разглеждаме какво се случи по английските терени този уикенд.

Кратък преглед на срещите от кръга

В петък един срещу друг се изправиха Шефилд Юнайтед и Уест Хям. Крайният резултат бе 1:0 в полза на домакините, а поражението бе първо за Дейвид Мойс начело на лондончани. Всъщност тази загуба бе напът да бъде избегната, но VAR отмени изравнителното попадение на Робърт Снодграс в 92 минута. Този успех върна „Остриетата“ в Топ 6 и остава „Чуковете“ на само точка от зоната на изпадащите.

В събота Кристъл Палас посрещна Арсенал в лондонско дерби. „Топчиите“ отново изиграха силно първо полувреме и се оттеглиха с гол аванс, но след почивката резултатът бе изравнен за крайното 1:1. Капитанът Пиер-Емерик Обамеянг си изкара червен картон в средата на втората част, а до последния съдийски сигнал двата тима пропуснаха да се поздравят с успеха.

Малко по-късно Уулвърхямптън отново не успя да спечели при домакинско равенство 1:1 с Нюкасъл, а Карло Анчелоти записа нова победа начело на Евертън с минималното 1:0 над Брайтън. Изненадата на кръга дойде от централна Англия. Лестър изигра много слаб мач, в който поведе в резултата, но отправи едва пет удара и изпълни само два корнера. Техен опонент бе Саухтямптън, който продължи добрата си серия с нова победа – 2:1.

От същия час борещите се за участие в Шампионска Лига Челси и Манчестър Юнайтед приеха на собствените стадиони съответно Бърнли и Норич. И двата гранда не срещнаха никакви трудности в завоюването на трите точки като успяха да си осигурят комфортен аванс далеч преди последния съдийски сигнал и съумяха да запазят суха мрежа.

В събота от 19:30 Юрген Клоп имаше тежката задача да продължи серията на Ливърпул без поражение в първенството при гостуване в Северен Лондон. Жозе Моуриньо се опита да се опълчи на непобедимия мърсисайдски тим, но и той се провали в тази задача. Отново „Червените“ показаха страхотна отбрана, а единственото попадение на Фирмино в края на първата част се оказа достатъчно за нови три точки.

В неделя гостуващите отбори бяха фаворити, а те отбелязаха общо девет гола. Уотфорд заслужено се изкачи над зоната на изпадащите с трета поредна победа в първенство, този път с 3:0 над Борнемут. Шампионът Манчестър Сити продължи с нова наказателна акция срещу уморения Астън Вила. Серхио Агуео блесна с хеттрик, а Ел-Гази отбеляза почетно попадение за крайното 1:6.