Всички резултати от 21 кръг на Ла Лига

Слабо резултатен бе поредният кръг от испанския елит. Средно на мач видяхме по 1.6 гола или общо 16 попадения. Единствено Реал Сосиедад успя да отбележи три гола като това бе един от двата мача, които покриха линията от над 2.5 гола. Равенствата в кръга бяха три, а победите за гостите само две.

Кратък преглед на срещите от кръга в Ла Лига

Съседите в класирането Осасуна и Леванте откриха уикенда в испанската Ла Лига. Очакваше се резултатен двубой, но малко преди края попадения липсваха. С два гола в 81 и 84 минути домакините нанесоха трето поредно поражение на своя гост в елита на Испания.

Двубоят между Валенсия и Барселона бе очакван с голям интерес. Срещата бе добра за наблюдение, но шампионите бяха без идея в предни позиции. Възпитаниците на Кике Сетиен владееха топката в 74% от времето и направиха 867 паса, но положенията бяха пред вратата на тер Щеген. Този път и добрите намеси на немския страж не бяха достатъчни и „Прилепите“ завоюваха успех с 2:0.

Атлетико Мадрид няма успех във вече четири мача от всички турнири. „Дюшекчиите“ изглеждат безпомощни в атака и след отпадането от Леонеса за Купа на Краля не успяха да победят Леганес у дома при нулево равенство. Всъщност попадението срещу Леонеса остава единствено в полза на тима в тези четири срещи.

На свой ред Севиля и Хетафе успяха да се справят у дома съответно с Гранада и Бетис. Така двата тима задминаха Атетико Мадрид в подреждането като Хетафе се завърна в Топ 4. Севилци пък се доближиха на пет точки от втория Барселона.

В неделя вечер визитата на Реал Мадрид на Валядолид не бе никак лека. Все пак крайната цел бе постигната с единствен и победен гол на Начо в 78 минута. Така „Белият балет“ излезе еднолично начело в испанската Ла Лига с три точки пред основния си конкурент в битката за титлата Барселона.