Всички резултати от 21 кръг на Бундеслига

Този уикенд в германския елит се изиграха само осем срещи, тъй като двубоят между Борусия Мьонхенгладбах и Кьолн бе отменен поради лоши метеорологични условия. Три от останалите двубои завършиха при равен резултат, а гостите записаха с победа повече от домакините. Най-резултатният отбор е Айнтрахт Франкфурт, а общият брой на головете – 23.

Кратък преглед на срещите от кръга в Бундеслига

Страхотното представяне на Айнтрахт през новата година продължава кръг след кръг. В петък с 5:0 у дома бе разбит Аугсбург. Така „Орлите“ взеха десет точки в последните чеитири мача от немската Бундеслига. Въпреки това тимът все още са на цели седем точки от шестият Шалке, който към момента попада в Лига Европа.

Именно Шалке се превърна в едно от разочарованията на кръка. „Кралскосините“ бяха длъжни да спечелят у дома срещу Падерборн, но се издъниха при равенство 1:1 с последния в немската Бундеслига. Волфсбург също не успя да победи друг шапкарка Фортуна Дюселдорф, а срещата завърши при същия резултат.

Ръководството на Херта бе много активно на зимния трансферен пазар, но това към момента не дава желания резултат. Столичани отстъпиха у дома с 1:3 от Майнц в битка между двата отбора, които са най-близо до зоната на изпадащите. Там Вердер Бремен отново загуби, а победата с 2:0 за Унион Берлин бе едва втора в гостувания през сезона.

Феноменален бе завършека на съботния ден. Байер Леверкузен посрещна Борусия Дортмунд, а до почивката видяхме четири гола и дебютно попадение за Емре Джан с жълто-черния екип. След почивката гостите поведоха за втори път в двубоя и изтърваха добри положения за четвърти гол. В крайна сметка домакините се разписаха на два пъти в 81 и 82 минути за крайното 4:3. В срещата имаше още два отменени гола и по една греда за двата тима.

Феновете се надяваха на същото на „Алианц Арена“ между първия Байерн и втория Разенбалшпорт, но бе ясно, че това трудно е постижимо. Отборите обаче тотално разочароваха и дори не успяха да си отбележат гол. Едва четири бяха точните удари в мача, а Тимо Вернер се отчете с най-сериозния пропуск в средата на втората част.