Всички резултати от 20 кръг на Лига 1

Френската Лига 1 бе възобновена през втория уикенд на новата 2020 година. В рамките на десет срещи паднаха общо 28 гола, а в само два от двубоите бяха отбелязани общо тринадесет попадения. Равенствата в кръга бяха две, а победите за гостуващите тимове с две повече в сравнение от тези на домакините.

Кратък преглед на срещите от кръга в Лига 1

Сблъсък между третия Рен и втория Марсилия бе първи за новото десетилетие. И двата отбора се намираха в страхотна форма, а гостите бяха единственият тим, който е на стопяема разлика от лидера ПСЖ. Срещата се разви равностойно, а късен гол на Кевин Стротман донесе успех в полза на Олимпик и доближи марсилци на само пет точки от първото място след края на всички срещи.

В отсъствието на Мемфис Депай Лион продължи добрата си серия, въпреки че гостува на един негостоприемен стадион. „Хлапетата“ се нуждаеха от пълен обрат до 2:1 за да си тръгнат с победата от „Махмут Атлантик“ срещу Бордо. Неочаквано, но най-резултатният двубой от всички бе между Тулуза и Брест. На почивката „Виолетовите“ докосваха първа победа от октомври насам, но след почивката гостите забиха цели четири безответни гола за крайното 2:5.

В едва десетата си визита за сезона пък Монпелие записа първи успех далеч от дома като надигра Амиен с 2:1 и се доближи на три точки от третия Рен. В неделя пропадането на Сент Етиен в Лига 1 продължи с четвърта поредна загуба. Тя бе нанесена с 0:2 от по принцип не особено добрият гост Нант. Лил също продължава да е неузнаваем като гост и допусна нова загуба, въпреки че игра близо 50 минути с човек повече срещу отбора на Дижон.

Дългоочакваният сблъсък бе между ПСЖ и Монако. За монегаските дебют в Лига 1 направи старши треньорът Роберто Морено. „Червено-белите“ изглеждаха много офанзивно и дори отправиха повече удари от шампионите. Още през първата част паднаха цели пет гола като видяхме по един пълен обрат от страна на двата тима. След паузата Ислам Слимани от Монако оформи крайното 3:3. В средата на идната седмица двата тима отново ще излязат един срещу друг в отложен мач от 15 кръг на Лига 1.