Всички резултати от 19 кръг на Серия А

Вторият кръг на Серия А за 2020 година е в историята, а след него вече шампионатът е преполовен. Срещите не бяха особено резултатни, а в тях бяха отбелязани общо 24 гола. Изненадващо двата най-резултатни отбора бяха Сампдория и Удинезе, които преди този кръг бележеха средно малко повече от половин гол на мач. Едно единствено бе равенството през уикенда, а в седем от срещите отборът домакин се поздрави с трите точки.

Кратък преглед на срещите от кръга в Серия А

Програмата в събота предложи три интересни срещи, а първата от тях бе между Каляри и Милан. Отлично представящите се сардинци допреди месец, сега се намират в дупка от слаби резултати, а „Росонерите“ се възползваха по отличен начин от това. Златан Ибрахимович поведе Милан към първа победа от три мача насам като оформи крайното 2:0 в полза на гранда от Милано.

Лацио имаше тежко изпитание да удържи победната си серия, но въпреки добрата атакуваща игра на опонента си Наполи успя да се справи. Отново Чиро Имобиле се превърна в герой за „Орлите“ с победен гол за минималното 1:0 в 82 минута. В последния мач за съботния ден Интер се препъна като домакин на Аталанта, въпреки че излезе напред в резултата още в четвъртата минута. Гостите бяха по-активният тим особено през втората част и заслужено се добраха до точката, а в 89 минута Муриел дори пропусна от бялата точка.

В неделя Удинезе записа трети пореден успех в Серия А след 3:0 над Сасуоло, а Торино се доближи до зона Европа с минималното 1:0 над Болоня. В битката на дъното Сампдория разби Бреша с 5:1 и взе глътка въздух. Фиорентина също нямаше право на грешка в домакинство на последния СПАЛ и взе първа победа в шампионата от октомври насам.

Доброто представяне на Верона срещу тимове от тяхната черга продължи с нова победа над Дженоа след пълен обрат постигнат през втората част. Последната среща за кръг 22 се изигра в понеделник и противопостави Парма и Лече. „Дуковете“ се завърнаха на победния път с очаквано 2:0 и продължават да мечтаят за място в Лига Европа догодина.

Кръгът изобилстваше от интересни срещи и цели три двубоя можеше да бъдат окачествени като дерби между силни отбори. Несъмнено най-очакваната среща бе тази между Рома и Ювентус. В мач с две дузпи „Бианконерите“ извоюваха два гола аванс само до десетата минута преди резултатът да бъде намален за крайното 1:2 в 68 минута. Това бе първа победа на шампиона като гост на Рома от май 2014 година насам и ги изведе еднолично на върха в Серия А с две точки аванс пред Интер.