Всички резултати от 19 кръг на Бундеслига

Уикендът в Германия отново предложи не малко голове – 30. За втора поредна седмица Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен са най-резултатните тимове като отбелязаха по пет попадения. Нито един двубой не завърши при равен резултат, а победите са съответно шест на три в полза на домакинстващите отбори.

Кратък преглед на срещите от кръга в Бундеслига

Въпреки хеттрика си срещу Аугсбург, Ерлинг Холанд отново влезе като резерва за Борусия Дортмунд срещу Кьолн. Младокът се появи в игра при резултат 3:1 за да отбележи нови два гола в оставащите 25 минути игрово време. С петте си попадения, в рамките на два мача като резерва, норвежкият талант стана първият играч, който постига това в немската Бундеслига. Освен това е и най-бързият футболист в немското първенство, който отбелязва пет гола – едва 56 минути.

Съботният ден не бе успешен за лидера в подреждането. РБ Лайпциг имаше тежка визита във Франкфурт. „Биковете“ не показаха познатата игра и заслужено отстъпиха на домакина Айнтрахт, който е с две поредни победи в първенството след като нямаше такава от 2 ноември миналата година.

През есента имаше периоди, в които Борусия Мьонхенгладбах оглавеше класирането, но поредица от незадоволителни резултати смъкнаха малко тима в подреждането. След пълен обрат в домакинството на Майнц до 3:1 Борусия се доближи на две точки от върха и запази първата позиция като най-добър домакин в немската Бундеслига.

Дербито на кръга противопостави шампиона Байерн Мюнхен и правещия добър сезон Шалке. На терена нямаше и грам съмнение относно крайния победител, а домакините спечелиха с 5:0. Гостите бяха много плахи в атака и достигнаха до само един точен удар през целия двубой.

Байер Леверкузен започва новата 2020 година отлично. „Аспирините“ победиха с 3:0 Фортуна Дюселдорф и задминаха Шалке в подреждането. Цели шест отбора са събрани в рамките на шест точки на върха в подреждането, но с насъбраната скорост Байерн Мюнхен изглежда скоро ще оглави таблицата.