Всички резултати от 27 кръг на Висша Лига

Срещи с интересен развой предложи 27 кръг на английската Висша Лига. Само в един двубой точките бяха поделени, а единствено Манчестър Сити отсрами гостуващите отбори. Отбелязани общо бяха 28 гола, а в шест от срещите бе покрита стандартната линия от над 2.5 гола.

Кратък преглед на срещите от кръга във Висша Лига

Още първият двубой от програмата на кръга предложи лондонско дерби между Челси и Тотнъм. Срещата бе на „Стамфорд Бридж“ и бе изцяло под контрола на „Сините“. Още в 15 минута Оливие Жиру изведе своя тим напред, а със страхотен гол Маркос Алонсо удвои малко след почивката. Почетното попадение за „Шпорите“ всъщност бе автогол на защитникът Антонио Рюдигер. Така Челси запази своята четвърта позиция с аванс от три точки пред вече петия Манчестър Юнайтед.

Астън Вила допусна трето поредно поражение и остава на точка от опасната зона след загуба с 0:2 от Саутхямптън на „Сейнт Мерис“. Бърнли и Кристъл Палас спечелиха у дома съответно срещу Борнемут и Нюкасъл. Шефилд Юнайтед изпусна страхотен шанс да добави нови три точки към своя актив в борбата за участие в евротурнирите догодина и завърши 1:1 на собствен стадион с Брайтън.

В събота от 19:30 на „Кинг Пауър Стейдиъм“ се изправиха третият в подреждането Лестър и втоият Манчестър Сити. В двубоят не бе показан нито един картон, а Серхио Агуеро изтърва дузпа. Само един гол определи крайния резултат в срещата, а той бе дело на Габриел Жезус в 80 минута, три минути след като бразилецът се появи в игра. Така манчестърският гранд дръпна със седем точки пред своя опонент в битката за сребърните медали.

В неделя Уулвърхямптън се справи с лекота 3:0 като домакин на последният и на 99% изпадащ Норич. Манчестър Юнайтед спечели със същия резултат Уотфорд, а Бруно Фернандеш отбеляза своя дебютен гол след точно изпълнение от бялата точка. Така „Червените дяволи“ се наместиха между лондонските Челси и Тотнъм във временното подреждане на Висшата Лига.

В битка в средата на таблицата Арсенал прие Евертън у дома. Победа за един от двата тима го доближаваше до местата за европейско участие през следващия сезон. С гол в първата минута Евертън излезе напред, но до 33 минута резултатът вече бе 2:1 в полза на „Артилеристите“. Ричарлисон изравни в края на първата част. Минута след подновяването на играта капитанът Обамеянг оформи крайното 3:2 в полза на Арсенал.

Ливърпул се цели към непобедим сезон в шампионата. Съперник на „Мърсисайдци“ в понеделник бе Уест Хям и изненадващо „Чуковете“ имаха преднина от 2:1 в средата на втората част и то на „Анфийлд“. Все пак класата на бъдещия шампион надделя, а с попадения на Салах и Мане нови три точки бяха добавени в актива на Ливърпул.