Всички резултати от 26 кръг на Висша Лига

Разделеният в две седмици 26 кръг на английската Висша Лига е в историята. Ливърпул продължава да крачи към титлата и е на само пет победи от нея. Битката за Европа става все по-оспорвана. Десетият Арсенал е на седем точки от четвъртия Челси, а всички отбори, в рамките на тези места, се надяват на участие в европейските клубни турнири догодина.

Кратък преглед на срещите от кръга във Висша Лига

Кръгът започна на 8 февруари с двубой между Евертън и Кристъл Палас. „Карамелите“ продължават да впечатляват под ръководството на Карло Анчелоти и постигнаха нов успех с 3:1. Същия ден, но часове по-късно, Брайтън и Уотфорд не се победиха в битка за място и през следващия сезон в английската Висша Лига. В неделя пък Шефилд Юнайтед победи Борнемут с 2:1 и остава на две точки от четвъртата позиция.

В петък на 14 февруари Уулвърхямптън и Лестър разочароваха феновете, които очакваха резултатен двубой. Двата тима поделиха точките след нулево равенство с едва шест точни удара. Бърнли нанесен нов удар по Саутхямптън с 2:1 като гост и нанесе трето поражение за „Светците“ в последните четири кръга. Садио Мане се завърна в игра за Ливърпул и донесе минимален успех с 1:0 при гостуване на Норич.

В неделя лондонските съседи Тотнъм и Арсенал добавиха три точки към своя актив. Хюн-Мин Сон се превърна в герой за „Шпорите“ с победен гол за 3:2 на „Вила Парк“ срещу Астън Вила. „Топчиите“ пък се разписаха на четири пъти след паузата в домакински двубой с Нюкасъл и запазиха една от малкото си сухи мрежи в английската Висша Лига.

Най-очакваният двубой за кръга бе оставен за последно. Челси посрещна Манестър Юнайтед у дома и продължи със слабата си домакинска форма. „Червените дяволи“ спечелиха с 2:0 с попадения на Марсиал и Магуайър. Срещата премина през много драма и съдийски решения. Капитанът на „Червените дяволи“ Магуайър бе помилван от Антътни Тейлър и не бе изгонен в средата на първата част. Два гола пък на „Сините“ бяха отменени след преглеждане на VAR, а и гредата влезе в помощ на Давид де Хея.