Всички резултати от 24 кръг на Висша Лига

Два бързи кръга от английската Висша Лига се изиграха в рамките на шест дни, за да може в предстоящия уикенд отборите да вземат участие в четвъртия кръг на ФА Къп. В кръг номер 24 от елита на Англия бяха отбелязани 36 гола. Лестър се отличи с най-добрата атака в междинния кръг и е един от четирите домакински победители, със също толкова победи се поздравиха и гостите, а равенствата са само две.

Кратък преглед на срещите от кръга

Моят кратък преглед започва от дербито на Лондон между Челси и Арсенал. Двата тима отново спретнаха много интересен и драматичен двубой преминал през груби грешки от страна и на двата отбора. „Сините“ доминираха през цялото време и на два пъти повеждаха в резултата. Това обаче не бе достатъчно, тъй като „Артилеристите“ показаха характер, а и имаха късмет с едва два удара и човек по-малко да си тръгнат с точка от „Стамфорд Бридж“.

Манчестър Сити спечели трудно като гост на Шефилд Юнайтед с 1:0 с гол на Агуеро в 73 минута. Аржентинецът се разписа само шест минути след като се появи на мястото на Габриел Жезус, който пропусна дузпа по-рано. От своя страна „Остриетата“ отправиха едва един точен удар при завръщането на Лапорт в „Синьо-бялата“ отбрана.

Най-интересното развитие на двубой от кръга се случи на „Гудисън Парк“. Евертън имаше комфортен аванс от два гола аванс буквално секунди преди последния съдийски сингал. На това мнение обаче не беше защитникът Флориан Лежюн, който се появи като резерва през втората част. В рамките на минута, в 94 и 95 минути, той донесе точката на Нюкасъл.

Астън Вила също имаше поводи за радост в последните секунди от редовното време. „Виланите“ изоставаха на почивката с 0:1 от Уотфорд, но след паузата тимът сътвори пълен обрат. В същия час Борнемут най-накрая успя да спечели след серия от четири последователни поражения на нула в първенството.

Намиращите се в добра форма Кристъл Палас и Саутхямптън се изправиха един срещу друг. „Светците“ завоюваха трите точки с успех 2:0 и се доближиха на само три пункта от петия Манчестър Юнайтед. Лестър пък се върна на победния път с 4:1 у дома срещу Уест Хям. Лошата новина за „Лисиците“ обаче е травмата, която Джейми Варди получи в края на първото полувреме.

След серия от четири мача без успех в първенството Тотнъм прие Норич на новия „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“. В отсъствието на Хари Кейн „Шпорите“ успяха да отправят едва три точни удара. Моуриньо бе изправен пред нов провал, но Хюн-Мин Сон донесе трите точки за тима в 79 минута след като резултатът бе изравнен седем минути по-рано.

Изненадата на кръга бе поднесена от Бърнли на „Олд Трафорд“. Домакините от Мачнестър Юнайтед атакуваха през целия двубой, но безуспешно. На свой ред „Виненочервените“ отправиха само два точни удари, които обаче преодоляха Де Хея за крайното 0:2. Това бе първи успех на Бърнли на „Олд Трафорд“ от 58 години насам.

Лидерът Ливърпул имаше заложено в програмата тежко гостуване на Уулвърхямптън. Двубоят между двата тима бе единствен за четвъртък, а резултатът от него 2:1 в полза на „Мърсисайдци“. Интересен бе развоя на срещата след ранно попадение на Хендерсън и изравнително такова на Рау Химене в 51 минута. В игра в 70 минута се появи Фирминьо, който оформи крайният резултат четиринадесет минути по-късно.