Всички резултати от 23 кръг на Висша Лига

Кръг номер 23 на английската Висша Лига бе белязан от средно по 2.1 гола на мач. Общо 21 гола отбелязаха елитните отбори на Англия, а най-резултатен от тях бе завърналият се на победния път Уулвърхямптън с три попадения във вратата на Саутхямптън. „Вълците“ отсрамиха гостуващите обори през уикенда, равенствата бяха четири, а победите за домакинските отбори пет. В следващите редове ще се разходя набързо по терените в Англия за изминалия кръг преди в средата на идната седмица да се изиграят поредните десет мача от английската Висша Лига.

Кратък преглед на срещите от кръга

Започвам отзад напред, но с най-очаквания мач за уикенда. Ливърпул прие Манчестър Юнатейд на „Анфийлд“ и без изненади продължи с победната си серия в шампионата. „Мърсисайдци“ излязоха напред в резултата в 14 минута с гол на играча на мача Върджил ван Дайк с глава след изпълнение на ъглов удар. Домакините създадоха още няколко добри положения до 30 минута, но не удвоиха резултата. До почивката гостите израниха играта и отправиха първите си три удара.

След почивката Клоп дръпна своите момчета в задни позиции, а това можеше да изиграе лоша шега, тъй като Марсиал и Перейра изтърваха страхотни положения в търсенето на изравнителен гол. Интрига имаше почти до последния съдийски сигнал, когато вратарят Алисон изрита топката напред, а оставеният сам Мохамед Салах оформи крайното 2:0 и шестнадесет точки преднина пред втория Манчестър Сити.

За да се стигне до тази още по-голяма разлика на върха, преследвачът Ман Сити допусна до нова издънка. Кристъл Палас за второ поредно гостуване си тръгва с точки от „Етихад Стейдиъм“, а до 82 минута „Орлите“ имаха преднина в резултата. В края на мача Агуеро донесе аванс от 2:1 за „Гражданите“ само за пет минути, преди Фабиньо да си отбележи автогол за крайното 2:2.

Третият в подреждането Лестър също не се справи според очакванията. „Лисиците“ имаха аванс на почивката, но допуснаха пълен обрат от домакина си Бърнли, който спечели за първи път от четири кръга насам. Трябва да се отбележи, че звездата Джейми Варди изтърва дузпа при резултат 1:1.

Още три фаворита се издъниха в съботния ден. Това бяха лондонските Тотнъм, Арсенал и Челси. „Шпорите“ нямаха късмет и едва 10.4 милиметра да не им достигнаха за победен гол в продължението при нулево равенство на гостуването в Уотфорд. „Артилеристите“ отново не спечелиха, въпреки че имаха аванс до 83 минута на двубоя с Шефилд Юнайтед. На свой ред пък „Сините“ от Лондон имаха инициативата на „Сейнт Джеймсис Парк“, но не реализираха създадени положения и отстъпиха с 0:1 от Нюкасъл с гол в 94 минута.