Преглед и резултати на осминафиналите от Шампионка Лига – Част 3

Не е ясно как ще продължи Шампионска Лига в остатъка от надпреварата, но са ясни първите четири отбора, които се класират на четвъртфиналите. Напред продължава абсолютният дебютант Аталанта, както и немският новак в осминафиналната фаза РБ Лайпциг. ПСЖ се справи с натрупания пасив от първия двубой и след три неуспешни опита успя да прескочи настоящата фаза. Ливърпул бе на крачка от нова историческа вечер на „Анфийлд“, но Адриан ги закопа.

Валенсия 3:4 Аталанта

Във вторник Валенсия посрещна Аталанта в опит да сътвори чудото след поражение 1:4 в първия двубой в Милано. Още в третата минута обаче Иличич изведе гостите напред с гол от дузпа и направи задачата на „Прилепите“ още по-сложна. Гамейро изравни в средата на първата част, но с ново точно изпълнение от бялата точка на Иличич бе сложена точка на спора.

След паузата домакините се опитаха да задоволят своите фенове, въпреки че стадионът бе празен, и обърнаха резултата до 3:2 в своя полза, а се възвърна и надеждата за три гола в оставащите повече от 20 минути. Словенският нападател на Аталанта обаче затвърди отличната си форма с нови две попадения на своята сметка и крайното 3:4 в полза на италианския отбор.

РБ Лайпциг 3:0 Тотнъм

Тотнъм и Жозе Моуриньо имаха тежката задача да заличат гол пасив от първия двубой в домакинството си в Германия срещу РБ Лайпциг. Въпреки кадровите проблеми, нямаше как „Шпорите“ да бъдат отписани. Това обаче се случи още до 21 минута на двубоя, до която капитанът Марсел Забицер заби две попадения във вратата на Юго Лорис.

Всичко бе решено, а трудно гостите от Лондон дори можеха да си помислят за положителен резултат. Те отправиха общо едва три точни удара, които не бяха достатъчни да бъде записано почетно попадение в тази осминафинална двойка. Емил Форсберг оформи класическото 3:0 в полза на РБ Лайпциг в 87 минута.

ПСЖ 2:0 Борусия Дортмунд

Може да се каже, че ПСЖ изигра слаб първи двубой в Дортмунд и заслужено загуби с 1:2 от Борусия. Голът на чужд терен обаче бе предимство и шансовете на реванша бяха изравнени. Френският шампион започна по-силно двубоя, но още в седмата минута звездата Неймар получи травма. Бразилецът стисна зъби и изигра пълни 90 минути.

Именно Неймар изведе своя тим напред в 28 минута, а Хуан Бернат с гол в добавеното време на първата част класира френския първенец в следващата фаза на турнира. След паузата отборът на ПСЖ показа класа и успя да се преустрои добре в отбрана. Борусия атакуваше по-усилено, но така и не отправи точен удар през вторите 45 минути.

Ливърпул 2:3 (1:0) Атлетико Мадрид

С най-голям интерес и въпросителна бе очакван реваншът между европейския шампион Ливърпул и Атлетико Мадрид. „Дюшекчиите“ имаха гол аванс и суха мрежа от първия двубой. Считаше се, че гол на момчетата на Симене на „Анфийлд“ ще реши крайния победител и така сухата мрежа за домакините изглеждаше задължителна.

Двубоят отново протече пред една врата, а с 27 удара, от които 11 точни, Ливърпул се добра до само 1:0 в редовното време. Ян Облак се намеси отлично на няколко пъти, а и гредата бе в полза на гостите от Мадрид. Така се стигна и до две продължения от по 15 минути.

Само четири минути след възобновяването на играта Роберто Фирмино отбеляза втори гол, а „Анфийлд“ предчувстваше нова магия в Шампионска Лига. Тя обаче не трая дълго с груба грешка на вратаря Адриан, която бе наказана от Маркос Йоренте в 97 минута. Малко след това испанецът реши всичко с нов гол, а Алваро Мората оформи крайното 2:3 за Атлетико на „Анфийлд“.