Преди 26 кръг на Серия А

Един тих уикенд предстои в Серия А. Цели пет срещи ще се играят пред празни трибуни поради разпространението на коронавируса в Италия. За съжаление Торино също попада в засегнатите региони и на дербито между Ювентус и Интер няма да присъства публика. Поради същата причина в миналия кръг бяха отложени четири двубоя от Серия А.

В средата на тази седмица част от евробойците на Италия взеха участие в двата клубни европейски турнира. Ювентус загуби с 0:1 като гост на Лион и мечтата за „Ушатата“ е застрашена още на осминафинал. Интер и Рома довършиха започнатото в четвъртък и продължават към следващата фаза на Лига Европа.

Кратък преглед на срещите от кръга в Серия А

Голямото дерби между Ювентус и Интер е заложено за неделя от 21:45 часа. „Бианконерите“ са лидери в Серия А и вече имат шест точки пред своя предстоящ опонент, който обаче е с мач по-малко в своя актив. Шампионите не успяха да спечелят в само едно от дванадесетте си домакинства, а „Нерадзурите“ са най-добрият гост девет победи в дванадесет визити.

Още в първия двубой за кръга Лацио получава страхотен шанс да излезе на първата позиция и да постави конкурентите си за титлата под голямо напрежение. „Орлите“ се изправят срещу коварен опонент в лицето на Болоня, който обаче разочарова при последните си две домакинства. Като гост обаче „Червено-сините“ се чувстват повече от добре с четири победи в предходните пет визити.

Наполи ще се опита да продължи добрата си серия срещу намиращият се в поредица от пет поредни поражения за първенство Торино. Задачата на Милан изглежда по-трудно, въпреки че посреща тим, намиращ се в зоната на изпадащите. Дженоа отстъпи с 2:3 от Лацио преди седмица, а преди това бе в серия от четири двубоя без поражение в Серия А.

Към момента изглежда, че в края на сезона Аталанта или Рома ще е четвърти в таблицата. Преди две седмици бергамаските спечелиха в директен мач, но домакинството им със СПАЛ бе отложено и така разликата отново е от само три точки. Този кръг „Синьо-черните“ гостуват на Лече, а „Вълците“ пътуват до Сардиния за визита на намиращият се в серия от десет двубоя без победа в първенството Каляри.