Преди 26 кръг на Висша Лига – Част I

Предстоящият 26 кръг във Висшата Лига е прецедент в английския футбол. Отборите ще получат заслужена зимна почивка, а за този сезон и следващите ФА реши вторият кръг от февруари да бъде разпокъсан в две седмици. Предстоят десет срещи, които ще бъдат изиграни в шест дни от 8 до 17 февруари. Това дава възможност всички двубои да са телевизионни в ефира на Diema Sport 2. Тази седмица предстоят четири мача, а през следващата още шест.

Кратък преглед на срещите от кръга във Висша Лига

Начало на този исторически кръг дават Евертън и Кристъл Палас на „Гудисън Парк“ от 14:30 в събота, 8 февруари. Карло Анчелоти се справя добре начело на „Карамелите“ и поражението от Ман Сити остава единствено в седем шампионати двубоя откакто той е начело. „Орлите“ се намират в слаба форма със само победа от последните единадесет двубоя от всички надпревари, включително две поредни домакински поражения.

Борещите се за оцеляване Брайтън и Уотфорд се изправят във втория двубой от съботната програма. Със само успех в последните десет кръга от шампионата „Чайките“ не прогресират особено много в класирането и са на две точки от опасната зона. Там отново са „Стършелите“, които загубиха предишните две срещи.

Борнемут се надига и след куп загуби успя да запише две домакински победи над конкурентите в битката за спасение Брайтън и Астън Вила. Сега „Черешките“ обаче имат тежката задача да си тръгнат с нещо от „Брамал Лейн“. Шефилд Юнайтед продължава да е дълбоко в първата половина и изостава на само пет точки от четвъртия Челси.

Манчестър Сити и Уест Хям закриват първата седмица от 26 кръг на английската Висша Лига. Със само четири точки в последните три кръга „Гражданите“ вече изостават на 22 точки от лидера Ливърпул. Дейвид Мойс стартира отлично начело на „Чуковете“, но след две победи в началото такава липсва във вече шест мача, пет от които в първенството на Англия.