Преди 24 кръг на Висша Лига

Само ден почивка и следва поредния кръг от английската Висша Лига. През уикенда видяхме победа на Ливърпул над Манчестър Юнайтед и неуспех за останалите големи отбори – Манчестър Сити, Лестър, Челси, Арсенал и Тотнъм.

В междинния кръг ни очакват шест мача във вторник, три в сряда, а в четвъртък Уулвърхямптън и Ливърпул затварят кръга. Черешката на тортата, през седмицата, е на „Стамфод Бридж“, където Челси посреща Арсенал преди идния уикенд отборите да се впуснат в четвърти кръг от надпреварата ФА Къп.

Кратък преглед на срещите от кръга във Висша Лига

В края на 2019 година Арсенал и Челси изиграха красив двубой с развитие и тактическо надлъгване в хода на целия двубой. Тогава физическите сили на „Артилеристите“ не стигнаха, а Челси спечели с 2:1 след пълен обрат. Двадесетина дни по-късно предстои реванш, в който „Сините“ влизат като фаворит. Ще е интересно да проследим подхода на Артета, който е без загуба в четири мача, но неговия Арсенал не впечатлява особено в последните три от тях.

Във вторник Манчестър Сити гостува на новака Шефилд Юнайтед. „Гражданите“ допуснаха прекалено много грешки през настоящия сезон, които рано-рано ги извадиха от битката за титлата. Нова издънка не е изключена, тъй като „Остриетата“ играят добър футбол, защитават се добре, а и имат само с поражение по-малко в английската Висша Лига от предстоящия си опонент.

Лично в мен любопитство предизвиква срещата между Кристъл Палас и Саутхямптън. Двата тима са разделяни от едва две точки в класирането и се намират в добра форма със само загуба в последните си шест мача. Астън Вила пък посреща Уотфорд в търсене на три точки и опит за размяна на позициите в таблицата.

Лестър е без победа в три поредни мача от всички турнири, а „Лисиците“ изглеждат задължени да вземат трите точки у дома срещу Уест Хям за да не допускат стопяване на аванса пред Челси. Тотнъм е без успех в четири мача за първенство, но сега тази серия изглежда към своя край, тъй като на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“ пристига последният Норич.

Манчестър Юнайтед загуби от Ливърпул през уикенда, а сега посреща Бърнли, който имаше поводи за радост в неделя при пълен обрат над Лестър. Резултатите на „Червените дяволи“ у дома са значително по-добри, а трите точки в сряда изглеждат повече от задължителни за печелене.

Кръгът закриват Уулврхямптън и Ливърпул в четвъртък. Преди двадесетина дни единственото попадение на Мане бе достатъчно за успех на „Мърсисайдци“. При последните си две победи „Вълците“ изоставаха с 0:2, но обърнаха резултата в своя полза, което затвърждава борбения им характер, а и Уулвс има само две загуби на собствен терен в първенството.