Преди 23 кръг на Ла Лига

През седмицата погледите към испанския футбол бяха насочени към четвъртфиналите от Купа на Краля. Изключително интересен бе развоя на всички срещи като и четирите фаворита в тях отпаднаха. Приказката на втородивизионния Мирандес продължава след успех над Виляреал, а Гранада отстрани Валенсия.

Големите изненади обаче предстояха в четвъртък. Първо Реал Мадрид отбеляза три гола във врата на Реал Сосиедад, но това се оказа недостатъчно, тъй като баският клуб се разписа на четири пъти. По-късно другият баски тим Атлетик Билбао отстрани Барселона по болезнен начин – 1:0 в добавеното време.

Кратък преглед на срещите от кръга в Ла Лига

Поредният кръг от Ла Лига започва в петък с двубой между съседите в класирането Алавес и Ейбар. Те са с еднакъв актив от точки, еднакъв на брой победи, равенства и загуби и дори еднаква голова разлика. Победителят в двубоя ще направи огромна крачка към оцеляването в Ла Лига през този сезон.

В събота два тима въвлечени в борба за участие в Шампионска лига излизат един срещу друг. Хетафе е в серия от три поредни победи в Ла Лига, които ги изкачиха до третата позиция в класирането. Валенсия е пети на две точки зад своя предстоящ опонент и със самочувствието на два успеха на нула, но постигнати у дома. Като гост „Прилепите“ имат едва три победи и ще им е трудно да се поздравят с нов такъв на „Колизеума“.

В събота вечер Атлетико Мадрид има задачата да победи у дома правещия страхотен сезон Гранада. Разликата между двата тима е само шест точки, което показва колко добре се справят гостите и колко зле домакините. „Дюшекчиите“ са без успех в три мача от Ла Лига и общо пет от всички надпревари. Мората и компания дори имат само един отбелязан гол в тези пет срещи.

В неделя полуфиналистите от Купа на Краля и поднеслите двете големи сензации излизат един срещу друг в дербито на баска област. Реал Сосиедад посреща Атлетик Билбао. „Синьо-белите“ инкасираха три поражения в четири мача през новата година в Ла Лига, а „Баските лъвове“ нямат победа за първенство от 1 декември 2019.

По-късно Реал Мадрид има тежката задача да се реваншира на своите привърженици и да си тръгне с три точки от негостоприемния „Ел Садар“. Осасуна загуби само на два пъти през сезона у дома от баските Реал и Атлетик. „Белият балет“ пък е в серия от четири поредни победи в първенството, в които инкасира само един гол.

В края на кръга новият старши треньор на Барселона Кике Сетиен се завръща на „Естадио Бенито Вилямарин“ в Севиля. Барса гостува на Бетис, а победата е повече от задължителна. Големият коз на каталунците е именно Сетиен, който като бивш треньор на „Зелено-белите“ познава голяма част от играчите в тима. Бетис обаче е стабилен домакин с шест победи и три загуби в единадесет домакинства от Ла Лига.