Преди 22 кръг на Серия А

В изминалия кръг единствено Аталанта успя да спечели от отборите намиращи се в Топ 6. Лидерът Ювентус загуби от Наполи и позволи на преследвачите да скъсят пасива, макар и само с точка. През седмицата се изиграха и последните два четвъртфинала за Купа на Италия. Милан отстрани Торино след 4:2 в 120 минути игра, а Интер се справи трудно с Фиорентина – 2:1.

Кратък преглед на срещите от кръга в Серия А

В предстоящия 22 кръг на италианската Серия А ни чакат нови десет двубоя, от които само Аталанта – Дженоа няма да е пряко предаван в ефира на MAX Sport. Болоня и Бреша дават начало на уикенда в 16:00 часа в събота.

Вечерта на 1 февруари четвъртият Рома има тежка визита на Сасуоло. „Вълците“ спечелиха пет от шестте си визити на „Мапей Стейдиъм“ и нямат поражение в историята на това съперничество. „Зелено-черните“ имат пет загуби на собствен стадион през сезона, докато Рома е с шест победи като гост.

Дербито на кръга е първият мач от неделната програма. Лидерът Ювентус посреща намиращия се в четири мача без поражение в Серия А Фиорентина. „Бианконерите“ се издъниха само веднъж през сезона като домакин, но предстоящия им съперник инкасира само гол в четирите шампионатни мача за 2020 година.

Седмицата за Милан бе много динамична на трансферния пазар. Феновете трябваше да се разделят с Пьонтек, Сусо и Родригес, но имаха поводи за радост след продължаването към полуфиналите на Купа на Италия. В неделя „Росонерите“ приемат у дома правещият страхотен сезон Верона, който е без загуба във вече пет мача от Серия А.

В миналия кръг Аталанта се реваншира за изненадващата загуба от СПАЛ и разби Торино с 7:0 като гост. Сега в Бергамо пристига последният до скоро в подреждането Дженоа, който няма победа като гост в първенството, но записа пет равенства по чуждите терени.

Серията от единадесет поредни победи за Лацио в Серия А намери своя край в градското дерби с Рома преди седмица. По всичко изглежда „Орлите“ ще се върнат на победния път, тъй като приемат борещия се за оцеляване СПАЛ, който само преди два кръга изненада Аталанта именно като гост.

Удинезе и Интер се изправят в последния двубой от неделната програма. Удине е на девет точки от зоната на изпадащите, но след три поредни победи в първенството допусна загуби в последните два кръга. На свой ред „Нерадзурите“ са в серия от три поредни равенства с резултат 1:1, които им костваха първата позиция в подреждането.

Страхотен мач закрива поредния 22 кръг на италианския шампионат – Сампдория домакинства на Наполи. И двата тима правят незадоволителен сезон като „Моряците“ дори са замесени в борбата за оцеляване. Неаполитанци пък спечелиха три от последните си четири мача от всички турнирни, но сега предстои първо гостуване от 11 януари насам.