Преди 22 кръг на Лига 1

През седмицата дванадесет тима от Лига 1 взеха участие в осминафиналите на Купа на Франция. Най-голямата изненада бе отпадането на Лил от аматьорския Епинал, а същото сполетя и Монпелие след поражение от АСМ Белфорт. Лион отстрани Ница в най-интересния сблъсък, а Монако допусна ново разочарование след като отстъпи с 0:1 като домакин а Сент Етиен.

Кратък преглед на срещите от кръга в Лига 1

Нови десет любопитни сблъсъка предстоят през уикенда във Франция, а кръгът започва в петък с двубой между Рен и Нант. „Черно-червените“ са трети със само поражение в последните осем мача от първенството. „Канарчетата“ са на пет точки от своя предстоящ опонент и влизат в двубоя с две поредни победи като гост в Лига 1.

Шампионът ПСЖ посреща Монпелие в първия двубой от съботната програма. Парижани остават с едва три поражения през сезона във всички турнири, но те бяха допуснати в първенството. Монпелие е в серия от три поредни победи в Лига 1, които ги изкачиха до четвъртото място в подреждането.

Ръководения от Роберт Морено Монако излиза в гостуване на намиращия се в зоната на изпадащите Ним, който загуби в пет от десетте си домакинства в първенството. Лил също има тежко гостуване на палача на „Монегаските“ от предишния кръг Страсбург. „Синьо-белите“ са страхотен домакин с шест победи и две поражения в десет домакинства, докато „Мастивите“ имат само пет завоювани точки по чуждите терени.

Едва три дни по-късно Ница и Лион отново се срещат на „Алианц Ривиера“, но този път в мач за първенство. В четвъртък „Хлапетата“ отстраниха своя съперник с 2:1 след победен гол на Усем Ауар от дузпа в 93 минута и са четвъртфиналист в Купа на Франция..

В предишния кръг Бордо изненадващо надделя с 1:0 като гост на Нант за да прекъсне серия от четири поредни поражения в Лига 1. На „Махмут Атлантик“ в Бордо пристига вторият в класирането Марсилия. ОМ сбърка преди седмица в домакинство на Анже и е длъжен да се реваншира на своите привърженици.