Преди 20 кръг на Лига 1

През миналия уикенд се състоя третия кръг на Купа на Франция, а в средата на седмицата осем елитни клуба влязоха в спор за класиране на полуфинал за Купа на Лигата. Осем тима от Лига 1 вече загряха с два мача за новата 2020 година преди да бъде възобновен шампионата след двуседмична пауза.

Кръг номер 20 ще бъде открит в петък от 21:45 с един любопитен и интересен двубой. Третият Рен посреща вторият Марсилия. Двата тима продължиха напред за Купа на Франция, но се нуждаеха от 120 минути и изпълнение на дузпи за да отстранят съответно Амиен и Трелисак. Марсилци имат преднина от пет точки в класирането, но „Черно-червените“ са в серия от пет поредни домакински победи за първенство.

Бордо изпрати изминалата година с четири поредни победи, но бе първият елитен отбор, който се поздрави с успех за новото десетилетие и се класира за четвърти кръг на Купа на Франция. Жирондинци приемат Лион, които спечелиха три от последните си четири срещи, но тези успехи бяха записани в турнирни сблъсъци. „Хлапетата“ имат повече завоювани точки на чужд терен, отколкото у дома и са на второ място в подреждането като гост.

От 21:00 часа предстоят четири срещи. Монпелие излиза за първи успех като гост срещу намиращия се в зоната на изпадащите Амиен. Страсбург ще се опита да запише четвърта поредна победа за първенство във визитата си на Метц. С едва дванадесет точки в своя актив Ним ще се пробва да вземе нещо в домакинството срещу изненадата до момента Реймс, а последният Тулуза посреща Брест на своя „Стадион Мунисипал“.

В неделя от 16:00 правещият слаб сезон до момента Сент Етиен ще приеме петия в класирането Нант. По-рано през сезона „Зелено-белите“ спечелиха с 3:2 като гост, но сега се намират в слаба форма в първенството, а може да има натрупана умора от двете изиграни срещи за 2020 година. Два часа по-късно Лил ще се опита да запише втора победа далеч от дома в Лига 1, а за опонент ще има непобедения в седем поредни домакинства Дижон.

ПСЖ отбеляза по шест гола в двете турнирни срещи за новата година. В елита на Франция столичани имат аванс от седем точки на върха пред Марсилия, а в неделя ще посрещнат един от най-сериозните тимове в страната – Монако. „Червено-белите“ са с нов треньор в лицето на испанецът Роберто Морено, който стартира с успех начело на тима над Реймс.