Габриел „Габигол“ Барбоса е собственост на Фламенго

Футболните таланти в Бразилия изобилстват. Много от тях пристигат в Европа в даден етап от своята кариера, а считаните за най-добри акостират на стария континент възможно най-рано. Не всички обаче се чувстват у дома в Европа и не са малко, тези, които се връщат да блестят в родното първенство.

Именно такъв е случая с Габриел Барбоса, който е закупен от Интер за сумата от 29.5 милиона евро, които са платени на Сантош през 2016 година. Едва десет мача записва с екипа на „Нерадзурите“ бразилският нападател, в които отбелязва само гол. Това води до последователно изпращане под наем в Бенфика, Сантош, а след това и във Фламенго.

Наемът на Габигол в бразилския шампион изтече в края на миналата година, а в края на януари Фламенго официално обяви привличането на любимеца на феновете за постоянно. От бразилския клуб заплатиха 17.45 милиона евро на Интер за услугите на бразилския голмайстор.

Габриел Барбоса е роден през 1996 година и е юноша на Сантош, където записва и дебют в елита на Бразилия през 2013 година. Той е основна фигура от състава в последния сезон преди да премине в редиците на Интер.

Един от най-добрите периоди на играча е през 2018 година, когато отново с екипа на Сантош, но под наем, записва 35 мача в Серия А на своята родина и отбелязва цели 18 гола. Тези попадения са му достатъчни да спечели голмайсторския приз, но Сантош остава едва на десета позиция.

Година по-късно започва и знаменитата за играча 2019 година, с която той придобива и по-голяма популярност. В 29 мача с екипа на Фламенго в бразилското първенство Габигол отбелязва 25 гола и отново е голмайстор на лигата. Този път става и шампион на страната в един исторически сезон за тима в червено-черно.

В края на ноември 2019 година се изигра страхотен финал за Копа Либертаторес между Фламенго и Ривър Плейт. Тогава бразилският шампион оставаше минута преди края, но с две попадения на Барбоса в 89 и 92 минути резултатът бе обърнат. В петата минута от добавеното време нападателят бе и изгонен, но това нямаше значение, тъй като Фламенго спечели трофея, а Габигол стана голмайстор на турнира с девет точни попадения.

Габриел Барбоса бе и надеждата на феновете на Фламенго за триумф на Световното клубно първенство. Тимът се добра до финал, но отстъпи с минималното 0:1 от Ливърпул след 120 минути игра. Габигол е един от играчите, които не успя да се установи в Европа при първия си опит, но
у дома добрите му изяви ще продължат с екипа на Фламенго.